Home
 
a
 
a
 
 
Young Achievers
Archives:- 2015-16 | 2014-15 | 2013-14 |2012-13 | 2011-12 | 2010-11 | 2009-10 | 2008-09 |  

International Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Arjun Rao XII-2017-T Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Tushar Arora XI-D Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Naved Khan XII-2017-T Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Tushar Chahal X-C Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Aryan Chaudhary XI-P Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Harsh Saroha XII-C Rural Games International Asian Championship for Boys (U-17,19) -1st Position Sports Sunday, October 02, 2016
Adhyan Dhull XI-A PASCH Scholarship, Nominees - Adyan Dhull & Aryaman Saigal -100% Scholarship Tour n Trips Sunday, June 26, 2016
Aryaman Saigal XI-E PASCH Scholarship, Nominees - Adyan Dhull & Aryaman Saigal -100% Scholarship Tour n Trips Sunday, June 26, 2016
Prince Kumar IX-A IRC International-1st Position Competition Friday, June 03, 2016
Himanshu XI-A IRC International-1st Position Competition Friday, June 03, 2016

National Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Shubham Saini XI-A AITA Championship-2nd Position Sports Monday, January 30, 2017
Aayush Gupta VIII-A IRC National -2nd Position Competition Saturday, December 10, 2016
Krish Gaur VIII-C IRC National -2nd Position Competition Saturday, December 10, 2016
Kanieshk Mittal VIII-C IRC National -2nd Position Competition Saturday, December 10, 2016
Himanshu XI-A IRC National -4th Position Competition Saturday, December 10, 2016
Kanishk Chaudhary XII-A IRC National -4th Position Competition Saturday, December 10, 2016
Namit Arora VIII-A CBSE National Table Tennis Championship CBSE -1st Position Sports Thursday, November 24, 2016
Shubham Saini XI-A All India Tennis Association Tournament(AITA)-2nd Position Sports Monday, November 14, 2016
Naved Khan XII-2017-T CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Harsh Saroha XII-C CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Aryan Chaudhary XI-P CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Tushar Chahal X-C CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Ray Veer Chandan XII-B CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Kishan Bhardwaj X-C CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Sahil Kumar XII-E CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Tushar Arora XI-D CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Khruvezo Kennedy Nakro XII-2017-T CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Shivam Panwar XII-2017-T CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Arjun Rao XII-2017-T CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Joginder Dahiya XII-A CBSE Basketball Tournament for boys -3rd Position Sports Friday, November 11, 2016
Mitansh Bedi V-C CBSE Cluster XV TT Tournament - 1st Position Sports Saturday, October 15, 2016
Namit Arora VIII-A CBSE Cluster XV TT Tournament - 1st Position Sports Saturday, October 15, 2016
Naman VIII-A CBSE Cluster XV TT Tournament - 1st Position Sports Saturday, October 15, 2016
Ayush Garg IX-C CBSE Cluster XV TT Tournament -1st Position Sports Saturday, October 15, 2016
Aarush Rattan IX-C World No Tobacco Day 2016 - A CBSE Initiative - Winner Co-Curricular Tuesday, May 31, 2016

State Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Priya Ranjan Singh XII-E Delhi Horse Show-2017from 26 March to 02 April - Vth Position Competition Sunday, March 26, 2017
Aditya Telem X-C Open Football State Tournament-1st Position Sports Saturday, December 17, 2016
Rajat Bansal IX-A IRC Zonal-2nd Position Competition Thursday, December 01, 2016
Toufiq Kadir IX-A IRC Zonal-2nd Position Competition Thursday, December 01, 2016
Himanshu XI-A IRC Zonal-1st Position Competition Thursday, December 01, 2016
Yatharth Saroha IX-A IRC Zonal-2nd Position Competition Thursday, December 01, 2016
Kanishk Chaudhary XII-A IRC Zonal-1st Position Competition Thursday, December 01, 2016
Daksh Soni VI-C IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Krishiv Singla VII-A IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Aditya VII-B IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Yatharth Agarwal IX-A IRC Zonal-2nd Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Archit Garg IX-C IRC Zonal-2nd Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Nalin Gupta VI-C IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Prince Kumar IX-A IRC Zonal-2nd Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Kanieshk Mittal VIII-C IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Krish Gaur VIII-C IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Aayush Gupta VIII-A IRC Zonal-1st Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Sarthak Jain IX-C IRC Zonal-2nd Position Competition Tuesday, November 29, 2016
Namit Arora VIII-A Haryana School State Table Tennis Tournament - 2nd Position Sports Thursday, November 03, 2016
Naman VIII-A Haryana School State Table Tennis Tournament - 2nd Position Sports Thursday, November 03, 2016
Ayush Garg IX-C Haryana School State Table Tennis Tournament - 2nd Position Sports Thursday, November 03, 2016
Dev Saroha X-B Open State Swimming Championship -2nd Position Sports Friday, October 21, 2016
Bonita X-D School State Basketball Tournament(Girls U-17, 19) - 1st Position Sports Thursday, October 13, 2016
Yashasvi . X-D School State Basketball Tournament(Girls U-17, 19) - 1st Position Sports Thursday, October 13, 2016
Tripti Singh X-B School State Basketball Tournament(Girls U-17, 19) - 1st Position Sports Thursday, October 13, 2016
Poorva Chaudhary XII-A School State Basketball Tournament(Girls U-17, 19) - 3rd Position Sports Thursday, October 13, 2016
Naman VIII-A 50th Hero Haryana Open State Table Tennis Championships, 2016 External 3-8 Oct -1st Position Sports Monday, October 03, 2016
Namit Arora VIII-A 50th Hero Haryana Open State Table Tennis Championships, 2016 External 3-8 Oct - 1st Position Sports Monday, October 03, 2016
Vaibhav Chaudhary VIII-B Cricket Tournament for Boys (U-14)- 1st Position Sports Wednesday, September 21, 2016
Aaditya Syal IX-C Cricket Tournament for Boys (U-14)- 1st Position Sports Wednesday, September 21, 2016
Prashant Kumar Meena IX-C Cricket Tournament for Boys (U-14)- 1st Position Sports Wednesday, September 21, 2016
Harsh Saroha XII-C Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Naved Khan XII-2017-T Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Tushar Chahal X-C Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Tushar Arora XI-D Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Arjun Rao XII-2017-T Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Sahil Kumar XII-E Basketball Tournament for Boys (U-17,19)-3rd Position Sports Saturday, September 17, 2016
Naman VIII-A Haryana State Ranking Table Tennis Tournament-2016 31 to 2nd Sept, 2016 -2nd Position Sports Wednesday, August 31, 2016
Namit Arora VIII-A Haryana State Ranking Table Tennis Tournament-2016 31 to 2nd Sept, 2016 -1st Position Sports Wednesday, August 31, 2016
Shashvat Jain X-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016- 3rd Position Sports Monday, August 29, 2016
Namit Arora VIII-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016- 1st Position Sports Monday, August 29, 2016
Naman VIII-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016- 1st Position Sports Monday, August 29, 2016
Kanav Garg IX-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016- 3rd Position Sports Monday, August 29, 2016
Ayush Garg IX-C 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016- 3rd Position Sports Monday, August 29, 2016
Mihir Panwar IX-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016-3rd Position Sports Monday, August 29, 2016
Parag Malik VIII-A 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016-1st Position Sports Monday, August 29, 2016
Atishay Jain VII-C 2nd 11Even Sports Inter School State Table Tennis Championship-2016-1st Position Sports Monday, August 29, 2016
Muskaan Bhalla IX-C Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August -1st Position Sports Monday, August 08, 2016
Rhythm Goel VI-B Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August - 3rd Position Sports Monday, August 08, 2016
Vansh Sharma VI-C Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August -3rd Position Sports Monday, August 08, 2016
Akshat Kumar V-A Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August - 3rd Position Sports Monday, August 08, 2016
Dev Saroha X-B Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August -2nd Position Sports Monday, August 08, 2016
Khushi Dahiya IX-A Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August -2nd Position Sports Monday, August 08, 2016
Atiksh Dahiya V-C Sub Junior, Junior Open District Swimming Championship 2016 from 8-10 August -3rd Position Sports Monday, August 08, 2016
Naman VIII-A Shimla Hot Weather TT Championship 2016 from 5-8 August, 2016-1st position Sports Friday, August 05, 2016
Namit Arora VIII-A Shimla Hot Weather TT Championship 2016 from 5-8 August, 2016-3rd Position Sports Friday, August 05, 2016
Saumil Sharma XII-E Haryana Cricket Board Competition from 8-15 July, 2016 -2nd Position Sports Friday, July 08, 2016
Naman VIII-A Open TT Tournament, North Zone -1st Position Sports Thursday, June 09, 2016
Namit Arora VIII-A Open TT Tournament, North Zone - 3rd Position Sports Thursday, June 09, 2016
Naman VIII-A 5th EFSO( Eco Friendly Sports Organization)open T T Tournament -1st Position Sports Friday, May 20, 2016
Namit Arora VIII-A 5th EFSO( Eco Friendly Sports Organization)open T T Tournament - 2nd Position Sports Friday, May 20, 2016
Ayush Doseja X-D SSPF Cricket Tournament - 1st Position Competition Friday, May 13, 2016
Aaryan Dhupar XI-E SSPF Cricket Tournament - 1st Position Competition Friday, May 13, 2016
Anshul XII-C SSPF Cricket Tournament - 1st Position Competition Friday, May 13, 2016
Gokul Soni XI-C SSPF Cricket Tournament - 1st Position Competition Friday, May 13, 2016
Saumil Sharma XII-E SSPF Cricket Tournament - 1st Position Competition Friday, May 13, 2016
Deepak XI-E FCG International Junior Golf Championship - 3rd Position Sports Saturday, April 30, 2016
Naman VIII-A Indian School TT Championship (U-16 Boys)- 1st Position Sports Thursday, April 28, 2016
Namit Arora VIII-A Indian School TT Championship (U-16 Boys)- Participation Sports Thursday, April 28, 2016
Ayush Garg IX-C Titans Open TT Championship 2016 - 3rd Position Sports Saturday, April 23, 2016
Sashreek Magan X-C Titans Open TT Championship 2016 - 3rd Position Sports Saturday, April 23, 2016
Shashvat Jain X-A Titans Open TT Championship 2016 - 3rd Position Sports Saturday, April 23, 2016
Naman VIII-A Titans Open TT Championship 2016 - 1st Position Sports Saturday, April 23, 2016
Namit Arora VIII-A Titans Open TT Championship 2016 - 1st Position Sports Saturday, April 23, 2016
Mitansh Bedi V-C Titans Open TT Championship 2016 - 3rd Position Sports Saturday, April 23, 2016
Kanav Garg IX-A Manav Rachna Open TT Championship (U-12 Boys)-Participation Sports Friday, April 15, 2016
Ayush Garg IX-C Manav Rachna Open TT Championship (U-12 Boys)-Participation Sports Friday, April 15, 2016
Namit Arora VIII-A Manav Rachna Open TT Championship (U-12 Boys)- 1st Position Sports Friday, April 15, 2016
Naman VIII-A Manav Rachna Open TT Championship (U-12 Boys)- 1st Position Sports Friday, April 15, 2016
Naman VIII-A Ist Pinnacle Open TT Tournament (U-12 Boys)- 1st Position Sports Saturday, April 09, 2016
Namit Arora VIII-A Ist Pinnacle Open TT Tournament (U-12 Boys)- 3rd Position Sports Saturday, April 09, 2016

District Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Manvi Raheja V-B Students Olympic Association 2016-17(Skating)- 2nd Position Sports Sunday, December 11, 2016
Gareena Kapoor X-A Students Olympic Association 2016-17(Skating)- 2nd Position Sports Sunday, December 11, 2016
Jatin Bishla X-A Students Olympic Association 2016-17(Skating)- 2nd Position Sports Sunday, December 11, 2016
Divyansh Jain VIII-C 20th Distt Table Tennis Championship -3rd Position Sports Friday, September 23, 2016
Mitansh Bedi V-C 20th Distt Table Tennis Championship -1st Position Sports Friday, September 23, 2016
Shashvat Jain X-A 20th Distt Table Tennis Championship -1st Position Sports Friday, September 23, 2016
Sourav Shoukeen XII-D 20th Distt Table Tennis Championship -3rd Position Sports Friday, September 23, 2016
Gloriya Jain V-D 20th Distt Table Tennis Championship -1st Position Sports Friday, September 23, 2016
Avi Gupta IV-C 20th Distt Table Tennis Championship -1st Position Sports Friday, September 23, 2016
Ayush Garg IX-C 20th Distt Table Tennis Championship -2nd Position Sports Friday, September 23, 2016
Mehul Arora XII-2017-T 20th Distt Table Tennis Championship -2nd Position Sports Friday, September 23, 2016
Murli Dhar Kumar V-C 20th Distt Table Tennis Championship -3rd Position Sports Friday, September 23, 2016
Khushi Dahiya IX-A School District Level Swimming Competition(Girls)-2nd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Muskaan Bhalla IX-C School District Level Swimming Competition(Girls)-1st Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Aaditya Syal IX-C Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Vaibhav Chaudhary VIII-B Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Moksh Batra XII-B Inter School Tennis Tournament for Boys 2016 District Level-2nd position Sports Friday, August 26, 2016
Koshar Dalal XII-B Inter School Tennis Tournament for Boys 2016 District Level-2nd position Sports Friday, August 26, 2016
Deepanshu Chauhan XII-2017-T Inter School Tennis Tournament for Boys 2016 District Level-2nd position Sports Friday, August 26, 2016
Ujjwal Chauhan VIII-A Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Mayank Raj VIII-T Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Gaurav Raja VII-C Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Vishank Khatri VIII-B Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Yashdeep Tomar IX-B Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Nischal Jha VIII-A Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Harshit Madan IX-A Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Prashant Kumar Meena IX-C Inter School Cricket Tournament for Boys(U-14)-2nd Position Sports Friday, August 26, 2016
Kanishk Chaudhary XII-A Inter School Tennis Tournament for Boys 2016 District Level-2nd position Sports Friday, August 26, 2016
Mehul Arora XII-2017-T School District Table Tennis Tournament for Boys-1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Kanav Garg IX-A School District Table Tennis Tournament for Boys-2nd Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Naman VIII-A School District Table Tennis Tournament for Boys- 1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Parag Malik VIII-A School District Table Tennis Tournament for Boys-1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Mihir Panwar IX-A School District Table Tennis Tournament for Boys- 2nd Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Dev Saroha X-B Inter School Swimming Competition for Boys(U-14,17)- 1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Sourav Shoukeen XII-D School District Table Tennis Tournament for Boys-1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Ahsaas Chhikara VIII-B Inter School Swimming Competition for Boys(U-14,17)- 1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Yatharth Agarwal IX-A School District Table Tennis Tournament for Boys-2nd Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Namit Arora VIII-A School District Table Tennis Tournament for Boys- 1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Shashvat Jain X-A School District Table Tennis Tournament for Boys-1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Divyansh Jain VIII-C School District Table Tennis Tournament for Boys-1st Position Sports Wednesday, August 24, 2016
Harsh Saroha XII-C District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Sameer Alam X-C District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Aarush Rattan IX-C District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Khruvezo Kennedy Nakro XII-2017-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Ayush Kumar XII-2017-T Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Aryan Chaudhary XI-P District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Arnav XII-C Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Shivam Panwar XII-2017-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Ajay . Joon XII-2017-T Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Aaryan Dhupar XI-E Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Vikul Chauhan XII-B Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Tarush Sharma XII-E Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Money X-D Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Shivam X-C Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Ayush Doseja X-D Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Bharat Dahiya XII-2017-T Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Andria JC Vanlalruata XII-E District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Shashwat Singh Chauhan X-A Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Yash Chaudhary X-B Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Limawabang Longkumer XII-E Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Vagish Tyagi XII-B Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Pritam Singh XII-D Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Sahil Mordani XII-2017-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Tushar Arora XI-D District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Sahil Kumar XII-E District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Vishal Dhaka XI-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Saumil Sharma XII-E Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Md. Alishan Azam XI-T District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Anshul XII-C Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Sachin Malik XI-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Gokul Soni XI-C Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Deeno Johar X-A Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Naved Khan XII-2017-T District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Ray Veer Chandan XII-B District Level Basketball Tournament for Boys (19)-2nd Position Sports Monday, August 22, 2016
Tushar Chahal X-C District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Nishant Singh XI-B District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Kishan Bhardwaj X-C District Level Basketball Tournament for Boys (U-17)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Pranet Sharma X-C Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Rohan Malik XII-D Cricket Tournament for Boys(U-,17,19)-3rd Position Sports Monday, August 22, 2016
Kartik Sehrawat XI-T Inter School District Archery Championship District Level- 2nd Position Sports Sunday, August 21, 2016
Rohit Kumar IX-C Inter School District Archery Championship District Level- 3rd Position Sports Sunday, August 21, 2016
Saatvik Gupta XII-B Inter School District Archery Championship District Level- 3rd Position Sports Sunday, August 21, 2016
Shivam X-C Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Naved Khan XII-2017-T Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Tushar Chahal X-C Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Andria JC Vanlalruata XII-E Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Aryan Chaudhary XI-P Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Kishan Bhardwaj X-C Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Ray Veer Chandan XII-B Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Tushar Arora XI-D Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Sameer Alam X-C Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Harsh Saroha XII-C Inter School Basketball Tournament Boys U-17- 2nd Position Sports Wednesday, August 10, 2016
Muskaan Bhalla IX-C District Swimming Competition-1st Position Sports Sunday, July 10, 2016

Inter DPS Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Nancy XI-P Inter-DPS National Tennis Tournament -2016 (Girls Open)-2nd Position Competitions Friday, December 09, 2016
Ritu Ohlyan X-D Inter-DPS National Tennis Tournament -2016 (Girls Open)-2nd Position Competitions Friday, December 09, 2016
Nancy Malik IX-B Inter-DPS National Tennis Tournament -2016 (Girls Open)-2nd Position Competitions Friday, December 09, 2016
Saksham Jain XII-B Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 3rd Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Pratham Panwar XII-A Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 3rd Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Naman Tyagi XII-A Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 1st Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Kartik Chaudhary XII-A Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 3rd Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Meera Sharma XI-E Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 1st Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Vidur Singh XI-A Inter-DPS National Science & Environment Festival-2016 (Classes VI-XII)- 1st Position Competitions Sunday, October 16, 2016
Lavya Jaitly XI-B Inter-DPS National Information Technology, Festival-2016 (Classes VI-XII)- 2nd Position Competitions Saturday, July 30, 2016
Himanshu XI-A Inter-DPS National Information Technology, Festival-2016 (Classes VI-XII)- 2nd Position Competitions Saturday, July 30, 2016
Tamanna Batra IX-C Inter School Japanese Festival - 2nd Position Co-Curricular Tuesday, May 10, 2016
Aarush Rattan IX-C Inter School Japanese Festival - 2nd Position Co-Curricular Tuesday, May 10, 2016
Naman VIII-A Inter-DPS National Table Tennis Tournament -2016 (Boys Open)- 3rd Position Sports Sunday, May 08, 2016
Namit Arora VIII-A Inter-DPS National Table Tennis Tournament -2016 (Boys Open)- 3rd Position Sports Sunday, May 08, 2016
Mehul Arora XII-2017-T Inter-DPS National Table Tennis Tournament -2016 (Boys Open)- 3rd Position Sports Sunday, May 08, 2016
G. Anamika IX-C lnter-DPS National Hindi, Sanskrit & Urdu Literary Festival-2016 (Class VI-XII)- 1st Position Competitions Saturday, April 30, 2016
G. Anamika IX-C InterDPS Hindi & Sanskrit Language Festival-2016- 1st Position Competition Saturday, April 30, 2016

Inter School Level Achievements

Slide Down || Slide Up
Name of the Students Class-Sec Name of the Events and Position Event Type Date of Event
Anirban Mukherjee IX-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Yeeun Kang X-T Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Dooaa Dahiya V-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Simran Mehta XII-A Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Pranet Sharma X-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Anay Sharma VI-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Devanshi Dibya VIII-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Siddhant Mishra VIII-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Arnav Gupta VIII-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Parth . VI-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Saarthak Wadhwa V-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Nalin Gupta VI-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Vinayak Parashar V-A Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Aman Maan X-B Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Praful Chandra Singh IX-A Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Deergha Ahuja VII-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Neha Navneeta X-T Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Daksh Kamboj X-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class III Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Pragya Pritam VII-A Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class II Rank External Exam Tuesday, January 24, 2017
Manit Butalia VII-C Science & Maths Olympiad (NSTSE) Initiated by Unified Council - Class Topper External Exam Tuesday, January 24, 2017
Anubha Chauhan XI-E Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� -2nd Position Competition Saturday, December 17, 2016
Yeeun Kang X-T Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� -2nd Position Competition Saturday, December 17, 2016
Isha Saxena X-A Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� -2nd Position Competition Saturday, December 17, 2016
Anuj Rana VII-A Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� - 1st Position Competition Saturday, December 17, 2016
Tripti Singh X-B Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� -2nd Position Competition Saturday, December 17, 2016
Karttik Gosain VII-C Inter �School Japanese Language Festival �Nihon No Kaori-2016� - 1st Position Competition Saturday, December 17, 2016
Mandeep Sehrawat XI-A LMJGT Pro-Am Qualifier Golf Tournament-3rd Position Sports Saturday, December 10, 2016
Kartik Chaudhary XII-A Science & Mathematics Symposium 2016 -2nd Position Students Workshop Saturday, December 03, 2016
Mohd Khuram Wani XII-B Science & Mathematics Symposium 2016 -2nd Position Students Workshop Saturday, December 03, 2016
Naman Tyagi XII-A Science & Mathematics Symposium 2016 -2nd Position Students Workshop Saturday, December 03, 2016
Saatvik Gupta XII-B Science & Mathematics Symposium 2016 -2nd Position Students Workshop Saturday, December 03, 2016
Sara Goel VII-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Kavish Malhotra V-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Yeeun Kang X-T Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Bhavika Rajpal VI-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Meera Sharma XI-E Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Sanket Antil VII-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Anay Sharma VI-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Rudraansh Jagya III-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Aarza Malhotra VI-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Diya Chhabra V-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Adhyan Dhull XI-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Mayank VII-B Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Atiksh Parab IV-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Jiya III-T Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Neha Dahiya X-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Sahil IX-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Vanshika VIII-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Bhavika Ailawadi VII-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Shreya Chauhan IV-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Adarsh Gupta III-T Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Japneet Kaur Sidana IX-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Ayush Garg IX-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Aadya Jain X-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Anya V-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Aarav Verma III-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Deepshikha Gulia XI-A Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Manit Butalia VII-C Olympiad(UIEO English) External(Unified Council) - Winner External Exam Thursday, November 17, 2016
Lavya Jaitly XI-B Battle of Titan Competition- Winner Competition Tuesday, October 25, 2016
Dev Saroha X-B School State Swimming Championship -1st Position Sports Thursday, October 13, 2016
Bonita X-D Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Neha Navneeta X-T Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)-3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Yashasvi . X-D Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Tripti Singh X-B Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)-3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Tamanna XI-A Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)-3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Monica Dahiya X-D Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Tanya XI-E Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)-3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Prerna Chauhan X-B Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)-3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Jahanvi Kaushik IX-B Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Isha Parashar VII-C Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Srishti Shekhawat VII-A Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Yashshree Mishra VII-T Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Gulshan VI-C Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Siddhi Dubey VII-C Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Asmi VII-C Inter School Basketball Tournament for (Girls) (U-14,17,19)- 3rd Position Sports Tuesday, August 30, 2016
Bharat Dahiya XII-2017-T Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Ayush Kumar XII-2017-T Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Tarush Sharma XII-E Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Shitij Garg IX-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Deepak XI-E Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Anshul XII-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Rohan Malik XII-D Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Aryan Sapra IX-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Yash Chaudhary X-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Yashdeep Tomar IX-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Money X-D Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Anshu Gehlawat X-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Pritam Singh XII-D Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Siddhant Agrawal XI-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Archit Garg IX-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Gokul Soni XI-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Vagish Tyagi XII-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Vikul Chauhan XII-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Shouryaa Singh IX-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Hardik Sahota IX-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Saumil Sharma XII-E Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Nishant Singh XI-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Aaryan Dhupar XI-E Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Manan Goyal X-D Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Kartik Malik X-D Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Prashant Kumar Meena IX-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Ishan Singh IX-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Ajay . Joon XII-2017-T Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Gaurav Raja VII-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Deeno Johar X-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Nischal Jha VIII-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Jatin Batra X-B Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Mayank Raj VIII-T Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Sameer Alam X-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Harshit Madan IX-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Arnav XII-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Shivam X-C Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Ujjwal Chauhan VIII-A Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
Limawabang Longkumer XII-E Haryana School Games 2016-17 (U-14,17,19) Zonal Cricket Tournament-1st Position Sports Tuesday, August 02, 2016
 
 
   LOGIN
   LOGIN ARENA
   
   EMAIL
   SIGN IN FOR DPS EMAIL
   
   Downloads
Registration Form
Teacher Application
Boarding Rules
List of Items
   
   BEYOND SCHOOL
FURTHER STUDIES
   
   DPSSOBA-ALUMNI
CLICK FOR OFFICIAL DPSSOBA WEBSITE
   
   E-Magazine - UNVEIL
   Club Zone
GO GREEN
[The Eco-Sensitive & Social Heritage Awareness Club]
ROBOMANIA
[The Science & Robotics Club]
RECKON WITH IT
[The Cybernetics Club]
EAT & GREET
[The Cookery Club]
NDTV SCHOOLTV
[Video Educational Programme]
SCHOOL CABINET
[Students' Executive Body]
INFINITY
[Digital Literacy Week]
 
 
 
EVENT ALERTS
VIDEOS
EXAM ALERTS
ANNUAL CALENDAR

 
 
CopyRight Reserved , Delhi Public School , Sonepat

Designed and Developed By Students of DPS Sonepat